• Kisskin Blog

Różowe złoto - jak je nosić

Różowe złoto zawdzięcza swój wyjątkowy kolor dodatkowi miedzi. Ten rodzaj złota jest ostatnio niezwykle modny. Można z niego wykonać biżuterię każdego rodzaju – pierścionki, obrączki, kolczyki, łańcuszki, naszyjniki, wisiorki czy bransoletki.


Może ten rodzaj złota nie jest tak popularne jak klasyczne odmiany: żółta i biała, ale jest idealne dla osób, które lubią się wyróżniać.


Pierścionki z różowego złota

Jak powstaje różowe złoto?


Szlachetne złoto może przybierać różne odcienie, wszystko zależy od tego jakie metale zostaną do niego dodane. Klasyczne żółte złoto jest stopem z miedzią i cynkiem, a białe złoto ma dodatek palladu, niklu lub srebra. Może mieć także kolor niebieski lub fioletowy – dzieje się tak, gdy połączy się je z odrobiną aluminium. Różowe złoto zawdzięcza swój kolor miedzi – im więcej tego kruszcu, tym kolor biżuterii będzie ciemniejszy i bardziej czerwony. Nie oznacza to, że złoto jest wówczas gorszej jakości. Procentowa zawartość złota w wyrobie pozostaje taka sama, zmienia się tylko skład dodatkowych metali. Wartość różowego złota określa się za pomocą karatów, podobnie jak w przypadku złota żółtego.Różowe złoto: kolczyki, bransoletki, pierścionki i kamienie szlachetne w oprawie


Złoto różowe cieszy się obecnie dużą popularnością. Projektantom biżuterii udało się obalić stereotyp, że stop w tym odcieniu jest mniej wartościowy, czy nawet tandetny. Wyroby z różowego złota pojawiają się we wszystkich nowych kolekcjach jubilerskich i często osiągają ceny wyższe niż tradycyjne złoto żółte. Ze złota z różowym odcieniem wykonuje się pierścionki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki i inną biżuterię damską. Można w nim osadzić kamienie szlachetne, na przykład brylanty.


Do czego nosić biżuterię z różowego złota?


Najnowsze trendy pozwalają na łączenie różnych odcieni złota – białego, żółtego i różowego. Z powodzeniem można więc nosić razem biżuterię z różnych kompletów. Różowe złoto dobrze wygląda także w ozdobami zrobionymi z miedzi lub ze srebrem. Jeśli chodzi o ubrania, biżuteria w tym kolorze najlepiej komponuje się z naturalnymi barwami: beżami, brązami i ciepłymi miodami. Klasycznie można ją połączyć także z bielą, czernią i granatem. Odważne kobiety mogą zaryzykować ze stylizacją w kolorze czerwonym lub pomarańczowym.Jakie są Wasze opinie na temat biżuterii z różowego złota? Podoba się Wam?

56 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie