top of page

Medytacja i energia kamieni

Energia, którą emitują kamienie naturalne wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Konkretne rodzaje kamieni neutralizują negatywne wibracje i pomagają w czasie wyciszenia i medytacji.

Ściskanie ich w dłoni podczas medytacji pomaga odprężyć umysł i zwiększyć samoświadomość. Kamienie mogą także stanowić piękną, silnie oddziałującą ozdobę w Twoim domu. Zmieniają energię w twoim otoczeniu, wpływając pozytywnie na domowników, czy miejsce pracy.Gdy praktykujesz jogę i masz dobrych nauczycieli, to pewnie często na twojej macie towarzyszą ci kamienie. Może masz je też na swoim biurku albo pod poduszką. Jeśli nie –dowiedz się po co i jak wybrać swój kamień.

Czy jest tu ktoś, komu nie zdarzyło się schylić po jakiś kamień? Zbieramy je na plaży, polu, drodze. Znosimy z gór, przywozimy z wakacji. Wkładamy do kieszeni, obracamy w palcach, grzejemy w dłoni. Zbierają je dzieci, zbierają dorośli – jest w kamieniach coś magicznego… Ostatnio coraz częściej kupujemy też kamienie w specjalnych sklepach (zazwyczaj internetowych). Mówimy tu o tych szlachetnych, które możemy trzymać w domu na przykład na ozdobnej tacce lub nosimy w postaci biżuterii (lub w kieszeni) czy używamy podczas praktyki jogi.

Jak wybrać swój kamień? Intuicyjnie!

Zauważcie, że idąc plażą nie schylamy się po każdy kamień, tylko taki, który nas „woła”. Tak samo jest z wyborem swojego kamienia szlachetnego do medytacji. Jeśli Twój nauczyciel jogi ma takie kamienie w swoim studiu – to wystarczy przed medytacją podejść do gabloty czy koszyka i intuicyjnie wybrać kamień, który w tej właśnie chwili do Ciebie „ przemawia”. Nie zastanawiać się za długo, nie przebierać, pozwolić zadziałać intuicji. Za każdym razem może to być inny kamień – w zależności od tego, czego akurat potrzebujemy. Jedne wspomagają leczenie, inne ułatwiają osiągnięcie wewnętrznej równowagi oraz spokojnego umysłu właśnie podczas medytacji czy relaksacji. Kamień wybrany do medytacji możemy położyć na macie lub obok. Możemy go ściskać w dłoni lub położyć na sobie.


Teraz w butiku możesz również wybrać kamienie, które pomogą Ci w pracy, szkole, miłości czy oczyszczą aurę wokół Ciebie. Pozwól swojemu wewnętrznemu głosowi wybrać to co jest dla Ciebie w tym momencie najważniejsze.


Kamienie przyciągające dobrą energię.

91 wyświetleń0 komentarzy