top of page

Jaki kolor świecy wybrać do afirmacji

Każdemu spośród kolorów przypisane są określone właściwości i intencje, w jakich można je palić. Czerwona świeca jest idealna, gdy chcesz zwiększyć swoją atrakcyjność, a biała pomaga w oczyszczaniu domu i zapewnieniu bezpieczeństwa.


Jeżeli podczas medytacji z naszymi kamieniami chcesz wzmocnić swoje intencje zapal świece w odpowiednim kolorze.
BIAŁY

Magiczne zastosowanie: szeroko rozumiana kobiecość i sprawy związane z kobietami, macierzyństwo, partnerstwo, dom, rodzina, dzieci, ochrona, intuicja, leczenie.

Magia świec: pomaga oczyścić dom i nas samych ze złej energii, wprowadza spokój i harmonię. Ma zastosowanie w ochronie i poprawę zdrowia, a także w relacjach z innymi ludźmi. Można ją zapalić za spokój duszy osoby zmarłej lub borykającej się z traumą, niepokojem. Jeśli stosujemy kilka świec w jednym rytuale i zabraknie nam jakiegoś koloru, biała świeca może ją zastąpić. Białą świecę palimy podczas ciąży i narodzin lub przy kończeniu jednego etapu życia, zaczynaniu nowego, początku nowego przedsięwzięcia lub związku.


CZERWONY

Magiczne zastosowanie: odwaga, zemsta, pokonanie wrogów, małżeństwo, seks, płodność, leczenie chorób krwi.

Magia świec: obrządki płodności, sporządzanie afrodyzjaków oraz zaklęcia poświęcone seksualnym pasjom, miłości, zemście. Po tę świecę sięgnij, kiedy jesteś zmęczony, brakuje ci energii, masz mało pewności siebie, brakuje ci odwagi lub kreatywności. Ten silny kolor ochronny dodaje też sił, wigoru, pasji. Zwykle pali się świece czerwone w towarzystwie białych lub błękitnych, które łagodzą ich intensywne wibracje.


ŻÓŁTY

Magiczne zastosowanie: inteligencja, pewność siebie, podróż, zmiana pracy, pamięć, nałogi, lęk, leczenie.

Magia świec: pobudza intelekt, ma więc zastosowanie w nauce, przed egzaminami, ważną rozmową. Ponadto ma działanie odprężające i wspomagające atrakcyjność fizyczną. Świecę żółtą stosujemy w magii i rytuałach także po to, by przyciągnąć bogactwo, pieniądze, optymizm. Jest talizmanem zapewniającym bezpieczną podróż.


POMARAŃCZOWY

Magiczne zastosowanie: pomyślność, kreatywność, spontaniczność, dobrobyt, sukces, komunikacja.

Magia świec: możemy ją palić, kiedy będziemy chcieli poprawić kontakty międzyludzkie i komunikację, zwiększyć zdolność do radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Świeca pomarańczowa pomoże zbliżyć się do tego, czego pragniemy, na przykład przyciągnięcia partnera czy wymarzonej pracy. Pomoże przełamać upór, pokonać lenistwo.


FIOLETOWY

Magiczne zastosowanie: mądrość, świadomość, oświecenie, inspiracja, kobiecość, odnowa.

Magia świec: wspomaga rozwój duchowy, pomaga w medytacji i ćwiczeniu intuicji, wycisza. Stosujemy ją w uzdrawianiu fizycznym i duchowym, w magii i rytuałach, aby zdjąć urok. Używamy jej, gdy potrzebujemy wewnętrznego spokoju, relaksu, złagodzenia poczucia winy i zwiększenia wiary we własną wartość.


NIEBIESKI

Magiczne zastosowanie: powodzenie, rozwój, sprawy prawne, męska płodność, zdrowie, bogactwo.

Magia świec: wszystkie odcienie mogą być używane do rytuałów dotyczących rozwoju duchowego, relaksu. Nadają się także do ochrony ogniska domowego, przyciągają szczęście i harmonię, oczyszczają atmosferę. Pomagają w pozbyciu się nałogów i złych nawyków. Palona po burzliwej rozmowie przynosi oczyszczenie i ukojenie. Pomaga przezwyciężyć lęk przed lataniem lub podróżowaniem.


ZIELONY

Magiczne zastosowanie: przyjemność, romans, atrakcyjność, dostatek.

Magia świec: przynosi ukojenie, spokój, zamożność, a także odmłodzenie, dobrobyt, sprawność fizyczną i zdrowie. Stosujemy aby osiągnąć stabilizację i równowagę emocjonalną, kiedy szukamy pracy czy oczekujemy na podwyżkę. Jest tarczą ochronną w miejscu pracy.


RÓŻOWY

Magiczne zastosowanie: intuicja, młodość, harmonia, wierność, urok osobisty.

Magia świec: pomaga odbudować zniszczone relacje międzyludzkie, przywołuje zgodę i ciepłe uczucia w związkach i przyjaźni. Palenie różowych świec w czasie trudnych rozmów pomaga wyjaśnić wszelkie nieporozumienia. Może również przyspieszyć pojawienie się upragnionego dziecka.


CZARNY