top of page

Jaka jest moc naturalnych kamieni

Zaktualizowano: 10 lis 2021

Od niepamiętnych czasów kamienie i ich moce są znane ludziom. Cenione są ich lecznicze i niezwykłe właściwości. Ja wierze, że kamienie mogą dać siłę i pozytywnie wpłynąć na życie, dlatego wybrałam je do tworzenia swojej biżuterii.


Przy pomocy dobrze dobranego kryształu możesz oczyścić swoją duszę, umysł i pozytywnie wpłynąć na przestrzeń wokół siebie. Zastanawiasz się, jaki kamień wybrać i który będzie pasował do Ciebie? Przygotowałam listę, abyś mogła zapoznać się z ich magiczną mocą. Przy wyborze warto podążać za głosem swojego serca i intuicją.
KAMIENIE:


Agat WZMACNIA ZAUFANIE DO SAMEGO SIEBIE Kamień dający bezpieczeństwo i wzmacniający pewność siebie. Pobudza wyobraźnie i sprawia, że prościej jest nam spojrzeć na trudne dla nas sprawy z dystansem.


Amazonit OTWIERA NA ZACHWYT Kamień pozwalający traktować życie z przymrużeniem oka. Uczy czerpania z dni przyjemności i radości. Pomaga mocniej cieszyć się życiem.


Akwamaryn POMAGA ZŁAPAĆ DYSTANS Kamień pobudza wewnętrzną energię i sprawia, że z dystansem spojrzysz na przytłaczające Cię sprawy. Pobudzi Twoją wrażliwość.

Ametyst KOJĄCO WPŁYWA NA DUSZĘ Kamień wspiera równowagę i kojąco wpływa na emocje. Pozwala zachować równowagę i sprawia, że uzyskujemy jasność umysłu.

Apatyt KAMIEŃ INSPIRACJI Kamień pomagający w manifestacji planów. Jest doskonały dla osób które posiadają w sobie potrzebę ekspresji i wyrażania siebie.


Chalcedon KAMIEŃ PRZYJAŹNI Kamień który pomaga zapanować nad emocjami. Zapewnia również równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Polecany dla temperamentnych osób.


Cytryn POMAGA OSIĄGNĄĆ SUKCES Kamień, który pomaga w osiągnięciu dostatku (psychicznego, finansowego i zawodowego). Jednocześnie wzmacnia od środka.


Czarny onyks POMAGA DOBRZE SIĘ NASTAWIĆ Kamień wzmacniający nerwy i dobrze wpływający na zmysły. Pomaga w trudnych emocjach i w koncentracji.


Granat NA ODZYSKIWANIE SIŁ Kamień, który pobudza proces odzyskiwania sił. Jego moc dobrze wpływa na oczyszczenie energii i przyciągnięcie nowej, pozytywnej.

Hematyt ZWIĘKSZA KONCENTRACJĘ Kamień pozwalający skupić się na ważnych sprawach. Pozwala odciąć się od szczegółów i wrócić umysłowi na właściwe tory.

Howlit WZMACNIA WYTRZYMAŁOŚĆ Kamień który pomaga walczyć z niecierpliwością i niezdecydowaniem. Chroni przed stresem i pozwala bardziej świadomie podejmować decyzję.

Jadeit KAMIEŃ LECZENIA I OCHRONY Kamień zapewniający szczęście i chroniący nas przed złą energią. Pomaga odnaleźć właściwą drogę i dodaję pewności siebie.


Kamień księżycowy WSPOMAGA DOBRE SAMOPOCZUCIE I ZAPAMIĘTYWANIE SNÓW Kamień uspokajający przy stanach lękowych i pomagający w prostszym dostępie do emocji. Zachęca do realizacji postawionych celów.


Kamień słoneczny POZWALA MYŚLEĆ POZYTYWNIEJ Kamień dodający optymizmu i radości. Dzięki niemu z większa wiarą patrzymy w przyszłości. Kamień słoneczny wspiera odkrywanie talentów.


Koral KAMIEŃ SIŁY I BOGACTWA Kamień symbolizuje miłość i pragnienie żeby była odwzajemniona. Jednocześnie wzmacnia naszą siłę i jest symbolem bogactwa.


Kwarc niebieski ODGANIA ZŁE EMOCJE Kamień przy pomocy którego łatwiej połączymy się z naturą, odzyskamy swobodę i łagodność. Pomocny w odganianiu złych emocji.


Kwarc różowy KORZYSTNY DLA ŚWIATA ODCZUĆ I UCZUĆ Kamień łagodzi troski miłosne i pomaga w łatwiejszym wybaczaniu. Wycisza nastrój i sprawia, że prościej jest podjąć uczuciową decyzję.


Kwarc dymny MA DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE Kamień pomagający w wewnętrznym oczyszczaniu. Pomaga zredukować stres i napięcia oraz pozytywnie wpływa na poprawę pamięci.

Labradoryt WZMACNIA POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI I KREATYWNOŚCI Kamień przeciwdziałający lękom, pozwala spojrzeć głębiej w siebie i odczuwać mocniej uczucia. Kamień kreatywności.

Magnezyt POPRAWIA KONCENTRACJE Kamień, który łagodzi nasze złe emocje,takie jak; strach, czy złość. Pomaga osobom nadwrażliwym i działa przeciwko rozczarowaniom.

Malachit KAMIEŃ SPOKOJU Kamień, który sprowadzi na nas wyciszenie i spokój. Pomaga również otworzyć serce na przyjście prawdziwej miłości.


Morganit OTWIERA SERCE NA GŁĘBOKIM POZIOMIE Kamień, który oddziałuje na nasze życie emocjonalne i duchowe. Pomaga dodać odwagi i pewności siebie.

Opal ŁAGODZI NIEPOKOJE Kamień dobrych pomysłów, który pomoże zrealizować nasze plany. Pobudza wyobraźnie i wpływa na wewnętrzny spokój.


Perła POMAGA PRZEPRACOWAĆ SMUTEK Kamień, który pomaga w rozwijaniu pozytywnych myśli. Wspiera przy wahaniach nastroju i poprawia zdolność koncentracji. Przy jego pomocy uczymy się czerpania siły z samych siebie.


Piryt WSPIERA SAMOPOZNANIE Kamień, który wspomoże naszą wędrówkę w głąb siebie i dobrze sprawdzi się w stanach wyczerpania organizmu.