Dobre strony stali szlachetnej

Stal szlachetna jest nowoczesnym i bardzo modnym materiałem, który używa się w produkcji biżuterii. Biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się dużą popularnością, dlatego, że podobna jest do srebrnej biżuterii i jest w atrakcyjnych cenach. Stal szlachetna jest twardsza niż srebro, dlatego jest bardziej odporna na zarysowania. Nie zmienia swojego koloru, nie koroduje i nie utlenia się.


Stal chirurgiczna 316L jest najlepszym stopem do produkcji biżuterii. Jej główne cechy to: 

- wysoka twardość – biżuteria ze stali jest twarda,

- powierzchnia jest odporna na porysowania lub przetarcia,

- biżuteria ze stali ma swoją własną UV ochronę, która uniemożliwia kolorystycznym zmianom spowodowanym wpływem światła,

– może mieć lśniącą, wypolerowaną i matową powierzchnię.Hipoalergiczna formuła:

Stal chirurgiczna jest w zasadzie hipoalergiczna i odpowiednia dla ludzi, którzy mają alergię na srebro, jest odpowiednia dla alergików. nie zawiera niklu, dzięki czemu niemożliwe jest wystąpienie uczulenia.


Stal Pozłacana

Wersja pozłacana wykonana jest galwanicznie, w metodzie IPG czyli Ion Plating Gold - polegającej na napyleniu powierzchni biżuterii kombinacją złotego proszku z innym metalem, którym najczęściej jest tytan. Metoda ta nie wymaga do stosowania niklu - idealna dla osób uczulonych, sposób złocenia jest bardzo trwały.


Podsumowanie:

Stal 316L, nazywana inaczej stalą jubilerską, nierdzewną lub szlachetną. Nie ulega odkształceniom, nie zmienia koloru, nie ulega zmatowieniu i nie traci blasku, jest hipoalergiczna oraz nie rdzewieje. Nie wymaga, aż tak szczególnego traktowania, w przeciwieństwie do biżuterii złotej i srebrnej, nie trzeba jej polerować, nie śniedzieje. 


W naszym sklepie można już kupić biżuterię ze stali szlachetnej.


Zapraszamy.

128 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie