top of page

Bursztyn i jego właściwości

Bursztyn albo inaczej Jantar. Opis tego wyjątkowego „kamienia” to cała przyjemność. Ma wiele cudownych właściwości i chyba nie do końca jest doceniany. To jeden z najbardziej słonecznych kamieni. Zawsze przywołuje miłe wspomnienia oraz wielką radość.


Bursztyn można wykorzystywać na wiele sposobów. Na przykład świetnie nadaje się, aby tworzyć z niego piękne magiczne ozdoby, cudowną biżuterię, można go palić, jako kadzidło, świetne są również jantarowe nalewki, likwiduje też promieniowanie geopatyczne.

Bursztyn jest pochodzenia organicznego. To skamieniała żywica prastarych sosen znajdowana w morzu. Chodź kojarzony jest z kolorem żółto pomarańczowym, przybiera również barwy złociste, pomarańczowe, czerwone, zielonkawe, białawe oraz brunatne i czarne. Bardzo często można w nim znaleźć kawałeczki zatopionego mchu porostów, owady, listki, igły oraz różne substancje, które zostały uwięzione w żywicy tysiące lat temu.

Jantar znany jest od wielu tysięcy lat. Na całym świecie uważano, że posiadanie go, będzie nas bardzo silnie chronić oraz przynosić dobre energie.
Magiczne właściwości bursztynu


Amulety z bursztynu znajdowano już w epoce kamienia łupanego. Poprawia on nastrój oraz regeneruje i stabilizuje czakrę splotu słonecznego. Ma wiele magicznych właściwości. Warto skorzystać z jego energii.


Pamiętajcie, że bursztyn, obdarza równowagą i romantyczną miłością. Przywołuje duchowego partnera i wzmacnia więzy rodzinne, czyli idealny jest przy szukaniu partnera lub partnerki. Pomocny też w sprawach finansowych. Uzdrawia duszę. Daje wgląd w poprzednie wcielenia. Wzmacnia cierpliwość, uspokaja nerwy i umysł. Bursztyn obdarza sukcesem. Pomaga w sprawach prawnych. Należy poczuć jego energię, kiedy chcemy zwiększyć przyjemności seksualne.


Bursztyn, noszony przy sobie, oczyszcza serce i ducha, a przede wszystkim pomaga w dotarciu do pradawnej mądrości naszych przodków. Jeśli będziemy go często nosić, pomoże nam przyciągnąć do siebie ludzi lojalnych oraz hojnych. Wzmacnia też intelekt, obdarza dobrym nastrojem, przyciąga duchowego partnera oraz świetnie pomaga w sprawach prawnych. Koi smutek i odłącza od nas melancholię.


Jantar, świetnie działa na naszą intuicję. Przynosi jasność myśli, wyrównuje pole elektromagnetyczne ciała. Ponieważ jest to kamień słońca, przynosi nam pogodę ducha mądrość oraz bogactwo.


Jak stosować bursztyn?


Bursztyn najlepiej nosić blisko ciała, będziemy wtedy zdrowi, uśmiechnięci oraz zachowamy długie życie. Bardzo często bursztyn polecany jest dla osób starszych, aby nie dopuścić do demencji starczej. Natomiast położony w domu, oczyszcza atmosferę i wprowadza miły nastrój. Dobrze jest też bursztyn rozkruszyć w moździerzu, a następnie podpalić go tak, jak kadzidło. Szczególnie polecany po wszelkiego rodzaju kłótniach czy chorobie w domu.


Tak jak wspomniałam, bursztyn ma ogromną moc odpędzania od nas wszelkich złych energii, a nawet choroby. Używany jest, jako kamień ochronny przed złorzeczeniem, urokami czy klątwami. Trzeba go mieć po prostu przy sobie, aby nas chronił.


Link do sklepu Kisskin.pl